ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 16:33

Hataylı çocuklar karate eğitiminde

Hatay Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında 100 kız çocuğu karate eğitimi almaya başladı.


Hatay Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında 100 kız çocuğu karate eğitimi almaya başladı.

Polis proje ile, maddi durumu yetersiz ailelerin kız çocuklarını; başta uyuşturucu olmak üzere kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçlıyor.

Yaşları 8 - 14 arasında değişen 100 kız çocuğu okullarından arta kalan zamanlarında karate kursuna geliyor. 4 ay gibi kısa bir sürede iki kuşak birden geçen öğrenciler, başarılarının devam etmesi için çok çalıştıklarını söylüyor.

İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, öğrencilerin kuşak takma törenine katıldı. Kılıç daha çok dezavantajlı durumda olan, suça yatkın ailelerin kızlarının bu kursa katılımını sağladıklarını, bu sayede çocukların suçtan uzak kalmasını amaçladıklarını belirtti. Bir çocuğun bile suçtan uzak tutmanın kendileri için çok önemli olduğunu aktaran Kılıç, proje sayesinde en azından 100 kızı soysal hayata adapte etmeyi planladıklarına ifade etti.

Kursa katılan öğrencilerden Meryem Genç, çok zevkli bir spor dalında yeni şeyler öğrenme imkanına sahip olduğunu söyledi.

Çocuklara ders veren hocalardan Esra Öğretir, amaçlarının çocukları iyi yerlere getirmek olduğunu kaydetti.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında çocuklara eğitim verildiğini ve bu konuda yardımcı olmaya çalıştıklarını dile getiren kurs sahibi Mehmet Erişik ise Dağ Mahallesi’nden gelen çocukların kursa katıldığını, 60 olan öğrenci sayısını yoğun istek üzerine 100’e çıkarttıklarını aktardı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER