ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mart 2013 Pazartesi 21:51

"Hacıyatmaz gibi olun yıkılsanız da doğrulmasını bilin"


Osmaniye’nin Kadirli ilçesindeki düzenlenen bilgi yarışmasında birinci olan Prof. Dr. Halet Çambel Ortaokulu 8.sınıf öğrencileri Kaymakam Necip Çakmak’ı makamında ziyaret etti.

Okul Müdürü Hasan Çiftçi ve öğretmenlerle birlikte ilk olarak Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat’la görüştü. Öğrencileri başarılarından dolayı tek tek tebrik eden Canbolat “ Sizlerle gurur duyuyorum. Başarınızın altında ekip çalışması olduğunu biliyorum.

Kadirli’nin eğitimde başarı çıtası yükselerek devam ediyor. İnşaallah il birincisi olursunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Öğrencileri makamında kabul eden Kaymakam Necip Çakmak ise “ Sizler beni çok duygulandırdınız. Her başarının altında çalışma vardır. Çok çalışın fakat güzel ahlaklı birer insan olun. Hacıyatmaz gibi olun yıkılsanız da tekrar doğrulun ve bir daha yıkılmamak için daha çok çalışın. Sizlere, ailelerinize ve öğretmenlerinize teşekkür ederim.” diye konuştu.

Bilgi yarışmasına çok iyi çalıştıklarını aktaran Okul müdürü Hasan Çiftçi, başarının bir tesadüf olmadığını sistemli çalışma sonucu başarılı olduklarını kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER