ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2013 Çarşamba 23:30

Habur Çayı'ndaki kazada hayatını kaybedenlerin kimlikleri belirlendi


Beytüşşebap ilçesinde Habur Çayı'na düşen pikapta hayatını kaybeden aynı aileden 4 kişi ile kaybolan 2 kişinin kimlikleri belirlendi.

Beytüşşebap Kaymakamı İhsan Selim Baydaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sürücülüğünü İskan Gök'ün yaptığı Habur Çayı'na düşen pikapta, Zübeyde Gök, Sakine Gök, Besna Gök ve 2 yaşındaki Sami Gök'ün hayatını kaybettiğini, Caziye ve Nahide Gök'ün de kayıp olduğunu söyledi.

Kazadan yaralı kurtulan şoför İskan Gök'ü helikopterle sevk edildiği Şırnak Devlet Hastanesi'nde ziyaret ettiğini ifade eden Baydaş, Gök'ün durumunun iyi olduğunu belirtti.

Baydaş, olay yerinde bulunan AFAD, Özel İdare, belediye ve jandarma ekiplerince yürütülen çalışmalara havanın kararması nedeniyle ara verildiğini anlatarak, "Van'dan gelen dalgıç ekipler gün ışıyınca arama çalışmalara yeniden başlayacak. Çay boyunca Türkiye sınırına kadar ekipler arama, tarama yapacaklar. Ayrıca jandarma ekipleri de kurduk" dedi.

Baydaş, kazada hayatını kaybedenlerin yarın Akçayol köyünde toprağa verileceğini belirtti.

Öte yandan, kazadan yaralı kurtulan İskan Gök'ün Siirt'in Pervari ilçesine bağlı Belenoluk Jandarma Karakolu'na 2 yıl önce terör örgütü mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Onbaşı Recep Gök'ün kardeşi olduğu öğrenildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER