SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2014 Salı 10:16

Güzellik yarışması yasak sebep "sağlık"

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/41-1494446-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/41-1494446-622x360.jpg
Güzellik yarışması yasak sebep "sağlık"

Arjantin'in Chivilcoy kasabası güzellik yarışmalarını yasakladı.


Arjantin'in Chivilcoy kasabası güzellik yarışmalarını yasakladı. Güzelleriyle ünlü Latin Amerika ülkesinde alınan bu karara, kadına karşı şiddet gerekçe gösterildi. Arjantin'de ilk kez bir yerleşim biriminde güzellik yarışması düzenlenmesi yasaklandı.

Buenos Aires'in Chivilcoy kasabasının belediye meclisinin aldığı kararın gerekçesi, güzellik yarışmalarının cinsiyet farkı gözetmesi ve kadına karşı şiddeti teşvik etmesi.

Kararda ayrıca, fiziksel güzelliğe saplantı derecesinde verilen değerin, bulimia ve anoreksi gibi hastalıklara neden olduğu da vurgulandı.

Belediye meclisi ayrıca, güzellik yarışmaları yerine karnaval maskesi yarışmaları yapılmasına karar verdi.

Genç kızlar için güzellik yarışmaları Latin Amerika ülkelerinde kariyer anahtarı olarak görülüyor. Zira güzellik yarışmaları sayesinde televizyon ve eğlence dünyasına çok sayıda kişi transfer oluyor. Ülkede güzellik yarışmalarıyla büyük şöhret ve servet kazanmış televizyon yıldızı sayısı oldukça fazla.

Bunun yanında güzellik yarışmalarının Latin Amerika ülkelerinde pek de temiz sicili yok. Son olarak, Honduras güzellik kraliçesi Miss World'e sayılı gün kala ortadan kaybolmuş ve kız kardeşinin erkek arkadaşı tarafından öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. 

(NTV)

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

"Özür dileriz Müslümanlar giremez"

SONRAKİ HABER

Yardımseverin aracında can verdi

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.