ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2014 Cuma 14:42

Güvercin, cami hoparlörü üzerine yuva yaptı

Güvercin, cami hoparlörü üzerine yuva yaptı

Halk arasında sevilen aynı zamanda barışın simgesi olan güvercin cami içindeki hoparlör üzerinde yuva yaptı.


Halk arasında sevilen aynı zamanda barışın simgesi olan güvercin cami içindeki hoparlör üzerinde yuva yaptı. Namaz kılmak için camiye gelen cemaat yuvayı görünce şaşırırken, güvencinin insanlardan ürkmeden beklemesi dikkat çekti.

Batman'da Ziyagökalp Mahallesi Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan Yıldız Camine Cuma namazını kılmak için gelen vatandaşlar, hoparlör üzerindeki güvercini görünce şaşırdı.

Hoparlörün üzerinde ki yuvasında cemaati izleyen güvercin mikrofondan çıkan yüksek sese ve kalabalığa aldırış etmeden Cuma namazı sonuna kadar yerinden kıpırdamadı.

Güvercinlerin evcilleştirilmiş ilk kuş türü olduğunu belirten cemaat, Peygamber Efendimizin Hicretini hatırlatıp, “Resûlullah Efendimiz ve Ebû Bekr-i Sıddîk Hicret ederken yolda bir mağaraya sığındılar. İçeride iken, müşrikler, iz tâkib ede ede mağaranın önüne geldiler.

Ağzını bir örümceğin ördüğünü ve iki güvercinin de yuva yaptığını gördüler. Müşrikler 'Burada olsalardı örümcek ağı yırtılır güvercinler uçardı' diyerek uzaklaştılar” diyerek İslam tarihinde ve Müslümanlar arasında güvercinin farklı bir yeri olduğunu aktardılar.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER