ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 12:20

Gürpınar şiirlerini okudu


Mersin'in Tarsus ilçesinde öğretmenler günü münasebetiyle düzenlenen programa katılan İkbal Gürpınar okuduğu şiirlerle seyircilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Programı izlemeye gelen öğretmenlere belediye görevlileri tarafından güllerle karşılandı.

75. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleşen şiir dinletisine Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Yeşiltepe Belediye Başkanı Fikri Tüten, Tarsus Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Ünlü televizyon sunucusu İkbal Gürpınar, izleyicilere hayattan kesitler anlattı ve nasihatler verdi. Gürpınar ve ekibinin sahnede seslendirdikleri şarkılar ve şiirler izleyicileri bazen coşturdu, bazen de hüzünlendirdi.

Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, insanlığın en önemli ve en kutsal mesleğinin öğretmenlik olduğunu söyledi. Başkan Kocamaz, “Böyle güzel bir gecede sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyuz. Geleceğimiz ve genç nesiller sizlerin emekleriyle ve öğrettikleriyle şekillenecektir. Öğretmenlerimizin bu önemli gününü kutluyorum.’ dedi.

Yaklaşık 2 saat süren şiir dinletisinin sonunda İkbal Gürpınar konuklar tarafından ayakta alkışlandı. Başkan Kocamaz, ünlü televizyon sunucusu Gürpınar’a kahve takımı hediye etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER