ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 20:19

Gündoğmuş içme suyu güçlendirilecek

Gündoğmuş içme suyu güçlendirilecek


Manavgat Çevre Koruma Turizm Altyapı Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği'nin(MATAB), Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinin yetersiz kalan içme suyu ishale hattından güçlendirme yapacağı bildirildi. Manavgat'ın Evrenseki Beldesi Belediye ve MATAB Başkanı Recep Barut, Gündoğmuş ilçesini ziyaret etti.
Başkan Barut'u Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, AK Parti Gündoğmuş İlçe Başkanı Hasan Ali Kurnaz ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Birgün Tokaç ve partililer karşıladı. Başkan Barut ve Özeren, MATAB'ın 60 tondan 400 tona çıkarılacak olan içme suyu deposu alanında incelemede bulundu.
Barut, yaptığı açıklamada, MATAB'ın kapanmamasında Gündoğmuşların emeği bulunduğunu bu sebeple vefa borçlu olduklarını kaydetti.
Büyükşehir Yasası ile yurt genelinde birliklerin hepsinin kapandığını belirten Barut, tek kapanmaya birliğin MATAB olduğunu söyledi.
Gündoğmuş ilçesini her zaman Manavgatla bir bütün gördüklerini anlatan Barut, içme suyu deposu ve 3,5 kilometre içme suyu ihale hattının ihalesinin yapıldığını, ihale bedelinin KDV dahil 359 bin lira olduğunu kaydetti. Barut, "Gündoğmuş ilçemizi Manavgat'tan ayrı görmüyoruz. Su deposu yapımı ve içme suyu ishale hattının ihalesi yapıldı. Sözleşme gereği yüklenici firma su deposu ve 3,5 kilometre uzunluğundaki içme suyu ishane hattını 3,5 içinde bitirecek. Gündoğmuş ilçemize MATAB olarak her zaman destek vernmeye devam edeceğiz. " ifadedini kullandı.
MATAB, içme suyu deposu ve ishale hattı yenilemesi yanısıra, meydan düzenlemesi kapsamında 2 bin metrekare parke taşı, bir köprünün demir korkuluklarını yenileme ve 165 adet çöp konteynırı vereceği ifade edildi.
Gündoğmuş Belediye Başkanı Özeren, yaptıkları destek ve katkılar için Barut'a teşekkür etti. Özeren, içme suyu deposunun yapılması ve ishane hattının güçlendirilmesiyle ilçelerinin önemli ölçüde içme suyu sorunlarının çözüleceğini kaydetti.
İlçe nüfusunun 2 bin 3 olduğunu ve Gündoğmuş'un 1936 yılında ilçe olduğunu aktaran Özeren, ilçelerinin en önemli geçim kaynağını ormancılık, arıcılık ve tarım olduğunu bunlarından yetersiz olması nedeniyler Antalya merkez, Manavgat ve Alanya ilçelerine yoğun göç verdiklerini sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER