ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 11:50

Gülsar: Dünya barışı için eğitimcilere büyük görev düşüyor

Gülsar: Dünya barışı için eğitimcilere büyük görev düşüyor


Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Avrupalı misafirlerini konuk ederken, “Dünya üzerinde barış ve kardeşlik içinde yaşamak istiyorsak, biz eğitimcilere önemli görev ve sorumluklar düşüyor.” dedi.
Bursa Yıldırım İlçesi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunun koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Comenius projesi kapsamında Bursa’ya gelen Avrupalı eğitimciler İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan ve barış vurgusu yapan Atilla Gülsar, “Dünya üzerinde barış ve kardeşlik içinde yaşamak istiyorsak, biz eğitimcilere önemli görev ve sorumluklar düşüyor.” diye konuştu.
Dünyanın hızla değişip geliştiğini aktaran Gülsar, “Eğitimcilerin Dünyadaki bu hızlı değişime ayak uydurması, devamlı olarak gelişim içinde olması gerektiğini düşünüyorum. Gelişim açısından da bu projeleri çok önemsiyoruz. Çünkü birbirimizden alacağımız çok şeyler olduğuna inanıyorum.” şeklinde konuştu.
“Intercultural Living School” isimli proje Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu'nun koordinatörlüğünde yürütülüyor. Konusu çok kültürlülük ve taraflı okul ortaklığı olan projenin ortakları arasında Polonya, İspanya, Norveç, Litvanya, Macaristan ve Romanya ülkeleri yer alıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER