ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Aralık 2012 Pazartesi 14:27

Göynük'e Cezayirli gelin

Göynüke Cezayirli gelin


Bolu'nun Göynük ilçesinde yaşayan Sadık Metin, internette tanıştığı Cezayirli, hukukcu kızla ilçede düzenlenen düğünle dünya evine girdi. Sevdiği kız için Cezayir'e giderek bir süre çalışan Metin, evlenme kararı aldıkları kız arkadaşıyla Türkiye’ye gelerek burada dünya evine girdi.

Sadık Metin ile Cezayirli Kerime Abdour, 2 yıl önce internette tanıştı. Göynük’lü Sadık Metin sevdiği kız için çalışmak üzere Cezayir’e gitti. Bir süre bu ülkede çalışan Metin, Hukuk Fakültesi mezunu genç kızı evlenmeye razı etti. Ailelerin de birbirini tanımasından sonra Abdour'u Türkiye'ye getirdi.

Çok mutlu olduğunu belirten Sadık Metin , "Tanıştık ondan sonra gidip ailesi ile tanıştık. Ziyaret ettik. Ailemle gidip orada bulunduk. Kendisi de razı oldu. Gelin olarak Türkiye'ye geldi." dedi.

Kerime Abdour’un ailesinden sadece ağabeyinin katıldığı düğün öncesinde ilçe merkezinde düğün konvoyu yapıldı. Cezayirli gelin Kerime Agdour, Türkiye'yi çok sevdiğini, her iki ülkenin de kardeş ve Müslüman olduğunu belirterek, "Sadık ile evleneceğim için ailem biraz tedirgindi. Türkiye'yi ve Türk insanını bilmedikleri için endişeleniyorlardı. Ancak Sadık'ı tanıdıkça ona güvendiler ve evlenmeme izin verdiler. Biz de Türkiye'ye gelerek evlendik. Çok mutluyum. Göynük'ü ve Bolu'yu çok sevdim. Kendimi bir filmin içinde hissediyorum. Burası insanların çok güzel olduğu bir şehir." dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER