ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2012 Salı 14:27

Gönüllüler, bayramı Cizre’de geçirdi

Gönüllüler, bayramı Cizrede geçirdi

Kurban Bayramı'nı Şırnak'a bağlı Cizre ilçesinde geçirmek için şehre gelen gönüllüler, aileleri ziyaret etti.


 Kurban Bayramı'nı Şırnak'a bağlı Cizre ilçesinde geçirmek için şehre gelen gönüllüler, ziyaret ettikleri ailelere yardım paketleri ve çocuklara oyuncak verdi. Hayır sever gönüllülerin ellerindeki hediyeleri gören muhtaç aileler, 'Bayramımızı bayram ettiniz' sözleri ile sevinçlerini paylaştı.

 Akşehir İş Adamları Derneği (AKSİAD) ve Sabah Eğitim Hizmetleri’nin birlikte organize ettiği Kurban Bayramı programı için bayramın birinci günü Cizre’ye giden hayır severler. Kurban Bayramı dolayısıyla kardeşlik köprüleri kurdu. Bayramı kendi çocukları ile geçirmek yerine Güneydoğulu vatandaşlarla geçiren hayır severler, dağıttıkları kurban etleriyle kardeşliğin en güzel mesajlarını verdi.

AKSİAD yönetim kurulu üyesi Özkan Özüak; kurban sayesinde birbiri ile daha önce ilişki kurmayan insanların bu sayede birbirlerini tanıdığını, bayramın sevinme ve sevindirme olduğunu söyledi. Özkan, "Buraları eğitimin ışığı ile aydınlatmak gerekiyor. Buradaki insanlara daha çok kol kanat germek lazım. Kurbanın bu şekilde geçirilmesinden dolayı çok mutluyum ve gelecek için umutluyum." dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER