ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 11:49

Gönül Elleri’ne öğretmen desteği


Tuzla Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi Gönül Elleri Çarşısı’na rehber öğretmenler de destek verecek. Öğretmenler, okullarda öğrenim gören yoksul çocukları belirleyecek; yiyecek ve giyecek yardımlarından yararlandıracak.


Tuzla Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile olan güç birliğini sosyal projelerle perçinliyor. Mutlu Aile projesinde yer alan rehber öğretmenler, Gönül Elleri Çarşısı ile ihtiyaç sahibi öğrenciler arasında da köprü görevi görecek. Sosyal sorumluluk projesi dahilinde Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, Tuzla Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Pınar Bulut, ilçede görev yapan rehber öğretmenlerle bir araya geldi. Tuzla Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde tertip edilen toplantıda rehber öğretmenlerle yürütülecek ortak faaliyetler ele alındı.Toplantıda söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, Tuzla Belediyesi ile başarılı projeleri hayata geçirdiklerini belirtti. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya eğitim kurumlarına yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eden Yayla, “Mutlu Aile Projesi içinde yer almaktan gurur duyuyoruz. Belediyemiz ile çok sayıda projede birlikte çalıştık, çalışıyoruz. Bu hizmetlerin devam edeceğine kanaat getiriyorum.” dedi.


Başkan Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı d rehber öğretmenlerden ihtiyaç sahibi çocukların belirlenmesi ve irtibatının sağlanması konusunda destek istedi. Gönül Elleri’nin herkese ulaşmayı amaçladığını belirten Yazıcı, “Özellikle çocuklarımızın eğitimine önem veriyoruz ve hiçbir çocuğumuzun eğitiminin yarım kalmamasını arzuluyoruz.” dedi.

Toplantıya katılan rehber öğretmenler de okullarda ihtiyaç sahibi öğrencilerin tespiti ve Gönül Elleri ile irtibatının sağlanması konusunda söz verdi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER