ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Aralık 2012 Cuma 14:12

Gölbaşılı kadınlar Konya'yı gezdi

Gölbaşılı kadınlar Konyayı gezdi


Gölbaşı Belediyesi, kadınlara yönelik kültür gezilerini sürdürüyor. Eğitim ve Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen Konya gezileri başladı.

    Gölbaşı Belediyesi Eğitim ve Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen kültür gezileri programı çerçevesinde kadınlar, günübirlik Konya gezisini sürdürüyor. Uzman rehberler eşliğinde, haftanın 5 günü, günü birlik yapılan gezilerde Konya’nın kültürel değerleri ve güzellikleri Gölbaşılı kadınlara tanıtılıyor. 5 otobüs ve yaklaşık 200 kişilik kafile halinde hareket edilen Konya kültür gezilerinde, Gölbaşılı hanımlara; Mevlana, Tavus Baba, Şems-i Tebrizi Türbeleri ile Alaattin Keykubad Camii ve Karatay Medresesi gezdiriliyor. Gezilerin arasında Konya’nın meşhur etli ekmeği Gölbaşılı hanımlara ikram ediliyor.

    Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, kadınlara yönelik Konya’nın yanı sıra Çanakkale ve Bursa’ya ücretsiz gezi düzenleyeceklerini söyledi. Başkan Odabaşı, Bursa ve Çanakkale’ye gönderilecek Gölbaşılı hanımların buralardaki tarihi, dini ve kültürel değerleri öğrenme fırsatı bulacaklarını kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER