ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2014 Salı 15:01

Gizem'in katiline ağırlaştırılmış müebbet

Gizemin katiline ağırlaştırılmış müebbet

6 yaşındaki Gizem Akdeniz'i öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan şüpheli hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 33 yıla kadar hapis cezası istemiyle ağır ceza mahkemesinde dava açıldı.


İddianamede, şüphelinin olaydan önce ellerini ve ayaklarının bağlayıp ağzını bantladığı çocuğa cinsel istismarda bulunduğu belirtildi.

Merkez Seyhan ilçesi Tellidere Mahallesi'nde, 27 Nisan'da ailesi tarafından kaybolduğu bildirilen 6 yaşındaki Gizem Akdeniz'in, iki gün sonra ağaçlık alanda bıçaklanıp kısmen yakılarak öldürülmüş halde bulunmasıyla ilgili tutuklanan zanlı S.A. (25) hakkında hazırlanan iddianame, Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

Gizem Akdeniz'in anne ve babasının müşteki sıfatıyla yer aldığı iddianamede, şüphelinin, ''canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme, çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme'' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ''çocuğun cinsel istismarı, çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak durumda bulunan kişiyi cinsel amaçla hile ile hürriyetinden yoksun kılma'' suçlarından 33 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Şüpheli S.A'nın, Gizem Akdeniz'i, ''Seni pikniğe götüreceğim'' diyerek kandırıp olay yerine götürdüğü belirtilen iddianamede, cinayetle ilgili şu ifadelere yer verildi:

''Şüpheli S.A, evden temin ettiği bantlarla Gizem'in ellerini ve ayaklarını bağlayıp, ağzını bantla yapıştırdı. Daha sonra çocuğun gözlerini kapatarak, karın bölgesinden bir defa bıçakladı. Bağıran Gizem, yere oturup daha sonra kalkıp bir iki adım attıktan sonra tekrar yere düşüp bir daha kalkmadı. Ardından şüpheli S.A, arabadan aldığı pet şişe içindeki benzini daha ölmemiş olan küçük çocuğun üzerine döküp kibritle ateşe verdi. Yanmaya başlayan Gizem bağırarak çığlık attı. Küçük çocuğun çığlıkları üzerine arabasının yanına gidip 20-25 dakika bekleyen şüpheli, ardından arabasına binerek kent merkezindeki evine döndü. Küçük kızı, kaybolduğunu güvenlik güçlerine bildiren ailesiyle birlikte arama çalışmalarına katılan şüpheli, küçük çocukla son görüşen kişi olması nedeniyle polis tarafından gözaltına alındı ve suçunu itiraf etti.''

Cinsel istismar bulgusu

İddianamede, savunmasında küçük kıza cinsel istismarda bulunmadığı yönünde bilgi veren şüphelinin, Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü'nden gönderilen raporda ise Gizem Akdeniz'i bıçaklayıp yakmadan önce cinsel istismarda bulunduğu belirtilirken Adli Tıp Kurumu Adana Morg İhtisas Dairesi de raporunda istismara yönelik bulguları içeren bilgilere yer verdi.

Ölümcül bıçak darbesi

İddianamede, Adli Tıp Kurumu raporunda, şüpheli S.A'nın, küçük kızın karnına vurduğu bıçak darbesinin ''ölümcül'' mahiyette olduğu da belirtilirken ''Kişinin ölümünün, kesici delici alet yaralanmasına bağlı iç organ delinmelerinden gelişen iç kanama ve yanık sonucu meydana geldiği bildirilmiştir'' denildi.

Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, güvenlik gerekçesiyle yargılanması başka bir ilde yapılması için dava dosyası Adalet Bakanlığı'na gönderilen ve cevabı beklenen zanlı S.A, Gizem'in ablası ile evlenmek istediğini ancak ailenin karşı çıkması üzerine "intikam" duygusuyla cinayeti işlediğini söylemişti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER