ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2013 Pazar 11:29

Girişimcilere ilk dersi Belediye Başkanı verdi

Girişimcilere ilk dersi Belediye Başkanı verdi


Eskişehir merkez Odunpazarı Belediyesi ve KOSGEB Eskişehir Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ne katılan genç girişimciler son dersi Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ile birlikte gerçekleştirdi.

Programın başlangıç dersinde de kursiyerleri yalnız bırakmayan ve tecrübelerini girişimci adaylarıyla paylaşan Başkan Sakallı, son derste de girişimcilere önemli ipuçları verdi. "En temel unsur girişimcidir.” diyen Başkan Sakallı, "Eğer girişimci ruhu yoksa üretim faktörlerinin diğer unsurların bir araya gelip yatırıma dönüşümü mümkün değil. Elinizde toprak olabilir, sermaye olabilir, elinizde para olabilir, fakat bunların hepsini bir araya getirebilen yegâne unsur girişimci faktöründen geçmektedir." dedi.

Başkan Sakallı, eğitime katılan tüm kursiyerlerin önemli çalışmalara imza atacağını vurguladı. "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi"nin toplam 240 girişimcinin başvurduğunu ancak sadece 30 kişinin eğitim alabildiğini vurgulayan Sakallı, amaçlarının daha geniş kitlelere ulaşmak olduğunu vurgulayarak, eğitimlerin devam edeceğini kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER