ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Haziran 2014 Pazartesi 18:31

Giresun'daki sağanak

Giresundaki sağanak

Bulancak ilçesinde sağanak sonucu su baskınına uğrayan yerlerde tahliye çalışması yapıldı.


İl Özel İdaresi, Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD) ile çevre il ve ilçe belediye ekipleri, dün akşam üzeri etkili yağış nedeniyle su baskınları yaşanan evlerde suyun tahliyesi için çalışma yürüttü. Vatandaşlar da çalışmalara katkı sağladı.
Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yağmur nedeniyle kent merkezindeki tüm yolların zarar gördüğünü söyledi.
İlçe genelinde yapılan tespitlere göre 4-5 milyon lira zararın olduğunu belirten Yakar, şöyle konuştu:
"Birçok vatandaşımızın iş yerleri ve evleri su altında kaldı. İlçede kaybımız çok büyük. Saraçlı, Uçarlı, İhsaniye, Bulancak, Toprakdeğirmeni, İsmetpaşa, Ballıca, Bahçelievler, Sanayi, Güzelyalı ve Acısu mahallelerinde olmak üzere ilçede 150'yi aşkın iş yeri ve 300'ü aşkın ev su baskınına uğradı. Bulancak'ın afet kapsamına alınarak yaralarımızın sarılması gerekiyor. Belediye olarak bu zararı karşılamamız mümkün değil."
- Bazı vatandaşları sigorta teselli etti
Evini su basan vatandaşlardan Yasin Yıldırım ise 2-3 bin lira zararının olduğunu dile getirerek, "Ev sigortalıydı, eksper gelecek, inceleme yapacak. Çok düşük ücretlerle evimi sel, doğal afet ve yangınlara karşı sigortalattım. 120 lira sigorta ücretiyle devletin üzerindeki yükü de atıyoruz. Devletin bize 3 ayda vereceği parayı sigortadan 15 günde alıp hasarı telafi edebiliyoruz" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER