ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 15:10

''Gerçekten Maliye Bakanı mısınız?"

Gerçekten Maliye Bakanı mısınız?"


Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Malatya'da belediye tarafından düzenlenen ‘Muharrem iftarı'nın ardından bazı açılışlar ve temel atma törenlerine katılmak için karayoluyla Gaziantep’e geçti.

Malatya'dan Gaziantep'e geçerken Pazarcık'ta mola veren Bakan Şimşek, Halis Pastanesi'nde vatandaşlarla çay içti. Bu arada pastanede bulunan Ökkeş Emre Etyemez eşini telefonla arayarak ‘Maliye Bakanı Mehmet Şimşek burada’ diye haber verdi. Etyemez, eşini Bakan Şimşek’le beraber oturduğuna inandıramayınca telefonu Bakan Şimşek aldı. Tansu Hanım, Bakan'a, "Gerçekten Maliye Bakanı mısınız?" diye sordu. Bakan Şimşek, ‘‘"Evet benim, 15 dakika daha buradayım gelin size de künefe ikram edelim." diyerek davet etti..

SÜRPRİZ DİYALOG, BAKAN'IN YOL YORGUNLUĞUNU ATMASINA YETTİ

Bakan Mehmet Şimşek, twitter hesabından bu olayı paylaştı; ‘‘Malatya'dan Gaziantep'e geçerken Pazarcık'ta mola verdim. Yol hikayeleri çok ilgimi çeker, mamafih tesadüfi karşılaşmalar birer hikmettir. Emektar Halis Pastanesi'nin sahibi Mustafa Yılmazcan sıcak misafirperverliği ile bizi karşıladı. Keyifli bir zamandı. Eski AK Parti Milletvekili Ahmet Yılmazcan'ın kardeşi. Komşuları 'arabanın etrafında kalabalık var bi gel' diye arayınca bizden haberi oldu. Pazarcıklı hemşehrilerimizden Ökkeş Emre Etyemez eşini telefonla arayıp Maliye Bakanı Mehmet Şimşek burada diye haber verdi. Ancak eşi öğretmen Tansu Derya Etyemez'i inandıramayınca telefonu ben aldım. Tansu Hanım "Gerçekten Maliye Bakanı mısınız?" diye sordu. "Evet benim, 15 dakika daha buradayım gelin size de künefe ikram edelim" diyerek davet ettim. Tansu Hoca Hanım evi uzak diye gelemedi ama ani gelişen sürpriz diyalog, bütün ekibimin yol yorgunluğunu atmasına yetti bile.’’ 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER