ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 19:04

Gençlik TIR'ı Samsunlularla buluştu

Gençlik TIRı Samsunlularla buluştu


Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun da destekleriyle sürdürülen 'Gelin Spor Yapalım Tek Galibi Dostluk Olsun' projesi çerçevesinde Türkiye’yi dolaşan Gençlik TIR'ının son durağı Samsun oldu. Cumhuriyet Meydanı’nda mola veren Gençlik TIR'ı tanıtımına Türkiye Rallici Şampiyonu Burcu Çetinkaya da katıldı. Çocukların büyük ilgisini toplayan milli rallici, Gençlik TIR'ı direksiyonuna geçerek Samsun caddelerinde şehir turu attı.

Etkinlikle ilgili Samsun’da bulunmaktan mutlu olduğu ifade eden milli rallici Burcu Çetinkaya, Samsun’un spor alt yapısı ve imkanları bakımından şanslı olduğunu belirterek, çocukların ve gençlerin bu imkanları kullanması gerektiğini söyledi. Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt ise Samsun’un spor kenti olma hedefinde hızla ilerlediğini kaydetti. Gençleri ve çocukları sağlıklı bir yaşam için spor yapmaya davet eden Özyurt, sporun yaşamın parçası olması gerektiğini kaydetti.

Masa tenisinden hentbola kadar bir çok spor aktivitesinin yapıldığı etkinlikte Türkiye Ralli Şampiyonu Çetinkaya, Gençlik TIR'ı direksiyonuna geçerek Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt ile birlikte kentin en işlek caddelerinde tur attı. Milli ralliciyi çok seven çocuklar, Çekinkaya ile hatıra fotoğraf çektirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER