ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 10:54

Gençlik Merkezi üyeleri 16 bine yükseldi

Gençlik Merkezi üyeleri 16 bine yükseldi


Ankara Gençlik Parkı’ndaki Gençlik Merkezi’nin üye sayısı 16 bine ulaştı. Genel profili 14-35 yaş arası üniversite ve ortaöğretim öğrencilerinden oluşan üyeler; spor, eğlence, sanatsal ve kültürel aktivitelerle vakit geçirip, bilgileniyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde 4 Aralık 2008’de açılan Gençlik Parkı Gençlik Merkezi, Başkentin her semtinden insanları ağırlıyor.
Okuyan ya da çalışan gençlerin oyun oynamaya, spor yapmaya ve eğlenmeye ihtiyaçları olduğu düşüncesiyle açılan merkez, 14-35 yaş arası gençlere hizmet veriyor. Merkezde eğitime destek amaçlı kurslar ile sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler yer alıyor. Gençlik Merkezi’nin spor bölümünde, sağlıklı yaşam için tekvando, karate, güreş, boks, wushu, step aerobik gibi faaliyetler ayrıca geniş bir kondisyon salonu ve kondisyon aletleri bulunuyor. Eğlenme amaçlı merkezden faydalanmak isteyenler için ise salon sporlarının gözde oyunları bilardo, masa tenisi, airhockey, langırt, satranç, yer satrancı, okuma araştırma amaçlı kütüphane ve internet, arkadaşlarla buluşup sohbet edebilecekleri kafeterya, sinema keyfini yaşamak için 80 kişilik sinema salonu mevcut.

Bunun yanında her ay üyelerin talepleri doğrultusunda eğitim seminerleri düzenlenirken, bahar ve yaz aylarında ise üyeler piknikler, geziler, kış aylarında kayak, tiyatro, sinema gibi kültürel ve sportif etkinlikler ile keyifli vakit geçiriyor. Eğitim ve öğretime destek amaçlı müze gezileri, Anıtkabir gezisi, TBMM ziyaretleri de merkezin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER