ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 18:26

Genç TEMA'dan baraj temizliği ve ağaç dikimi

Genç TEMAdan baraj temizliği ve ağaç dikimi


Çorum Belediyesi ile Hitit Üniversitesi Genç TEMA Kulübü üyeleri, Çomar Barajı'nda 'Toprağa Saygı Yürüyüşü' kapsamında genel temizlik çalışması ve sıklık bölgesinde meşe palamudu dikimi yaptı.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, ''Hitit Üniversitesi Genç TEMA Kulübü üyeleri ile Çomar Barajı etrafında genel temizlik yaptık. Bizler de üniversitemizin bütün kulüplerine verdiğimiz destek gibi kendilerine lojistik anlamda destek veriyoruz.'' dedi.

Genç TEMA Kulübü Başkanı Hüseyin Koçoğlu ise yaşanılan çevreyi güzelleştirme adına üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirme bilinciyle, kendilerinden sonra gelen kuşaklara anlamlı ve kalıcı bir miras bırakmak amacıyla 3 bin adet meşe palamudu tohumunu diktiklerini belirtti. Koçoğlu, ayrıca, Çomar Barajı kenarında temizlik yaptıklarını ifade ederek, ''Doğanın bilinçsizce yok edilmesine karşı tek çare toplumsal duyarlılıktır. Orman varlığının artırılması ve erozyonla mücadelede gönüllü çalışmalar çok önemli. Yeşili yok eden kendini yok eder. Bugün bu anlamlı etkinliğimize destek veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye ve belediye personeline teşekkür ediyorum.'' diye ifade etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER