ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 09:54

Genç mucitten ilginç doğum günü sürprizi

Genç mucitten ilginç doğum günü sürprizi


İzmir’in Tire ilçesinde genç mucit Kadir Kaplan, Rusya’da bulunan kız arkadaşına doğum gününde eşi benzeri görülmemiş bir sürpriz yaptı. Kaplan, kendi icat ettiği bir cihaz yardımı ile Rusya’da bulunan kız arkadaşına telefondan üfleterek pastanın üzerindeki mumu söndürttü.
Ege Üniversitesi Otomasyon Bölümü öğrencisi Kadir Kaplan (19), geçtiğimiz yıl Antalya da tanıştığı Rus kız arkadaşı Christina Green’e (18) ilginç bir sürpriz yaptı. Doğum gününde kız arkadaşının yanına gidemeyen genç mucit, kolları sıvayarak ona eşi benzeri görülmemiş bir sürpriz hazırladı. Rusya ile bilgisayar üzerinden kamera bağlantısı kuran Kaplan, görüntülü olarak kız arkadaşının doğum gününü kutladı.
Kaplan, kız arkdaşına telefona üflemesini söyledi. Telefona üfleyen Christina, pastanın üzerindeki mumu söndürdü. Şaşkınlığını gizleyemeyen Rus kız, Kadir Kaplana teşekkür ederek onu çok sevdiğini söyledi.

PATENTİNİ ALIP ÜLKEME FAYDALI OLMAK İSTİYORUM

Tireli genç mucit, bu projenin bir anda aklına geldiğini ve basit bir sistem olduğunu söyleyerek, "Bu ürünün patentini alacağım.Bu sadece basit bir model. Eğer bana imkan sağlanırsa daha faydalı buluşlar gerçekleştireceğim. Belediye başkanımızdan ve iş adamlarımızdan destek bekliyorum" dedi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER