ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 16:30

Gemerek'te ağaç kampanyası

Gemerekte ağaç kampanyası


Sivas’ın Gemerek ilçesinde Gemerek Kaymakamlığı'nın öncülüğünde Gemerek Belediyesi ve TEMA Vakfı'nın işbirliği ile 2 bin adet meşe fidanı ve on çuval palamut tohumunun dikimi yapıldı. Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyona TEMA Vakfı gönüllüleri yanı sıra İlçe Emniyet Müdür Hüseyin Salman,Gemerek’te eğitim veren ortaöğretim kurumlarının öğretmen ve öğrencileri ile polis memurları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu organizasyonla hayatında ilk defa fidan dikme fırsatı bulan gençler olduğunu belirten Kaymakam Yusuf Özbey şöyle konuştu: "Kaymakamlığımız ve Gemerek belediyesinin işbirliği ve TEMA Vakfının katkılarıyla bugün ilçemizde iki bin meşe fidanı ve on çuval palamut tohumu dikme fırsatı yakaladık.Gelecek nesillere sağlıklı bir yaşam alanı bırakmak istiyorsak onlara yeşil ve yaşanabilir bir doğa hazırlamamız lazım.Bugün de TEMA vakfının katkılarıyla genç yaşlı öğretmen,öğrenci,polis,genç,yaşlı herkes bu güzel etkinlikte buluştuk.İlçemiz her yönüyle gezilip görülmesi gereken güzelliklere sahip. Bizlere düşen bugün ikilen bu fidanlarla beraber var olan doğa güzelliklerimizi korumaktır.Bugün gelip bizimle beraber bu güzelliklerini yaşayan herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Kaymakam Özbey ve yüze yakın katılımcı Sızır’ın eşsiz doğa güzelliğinin tadını çıkaran bir doğa yürüyüşünün yanı sıra Sızır Şelalesi ve alabalık tesislerini gezip bol bol oksijen depoladı. TEMA Vakfı yetkilileri eşsiz güzellikleri ile Gemerek’te doğa ile iç içe bir gün geçirdiklerini bu güzel organizasyonda emeği geçen Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey’e, Gemerek belediyesine ve tüm katılımcılara teşekkür ettiklerini belirttiler.Organizasyon davetliler onuruna verilen yemeğin ardından sona erdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER