ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 13:45

Gaziantep halkı fokları sevdi


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi bünyesinde yer alan Fok Evi, açıldığı günden beri 14 bin ziyaretçiyi ağırladı. Alanında bir rekora imza atan ev, aynı zamanda çocukların hayvan sevgisini de geliştiriyor.

Uruguay'dan getirtilen foklar, Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi içine kurulan ve Türkiye’de bir ilk olan Fok Evi’nde ilginç gösterileriyle izleyicileri kendilerine hayran bırakıyor. Özellikle çocuk ve bayanlar, fok gösterilerine büyük ilgi gösteriyor. Birbirinden ilginç hünerleriyle izleyicilerin keyifli dakikalar yaşamasına neden olan foklar dans edip şarkı söylüyor, müzik enstrümanları çalıyor. Orion, Kiwi, Circus ve Osion adındaki fok balıkları, eğiticileri eşliğinde kimi zaman flüt çalıyor, kimi zaman müzik eşliğinde dans edip havuzda çeşitli akrobasi hareketleri yapıyor.

Fok Evi'nin büyük bir ziyaretçi akınına uğradığını belirten Destek Hizmetler Daire Başkanı Celal Özsöyler, fokların izleyicilere ve hayvanat bahçesine renk kattığını ifade etti. İnsanların sosyal yaşam ve aktiviteleri için birçok proje ve yatırım yaptıklarını aktaran Özsöyler, bunlardan birisinin de Fok Evi olduğunu kaydetti. Özsöyler, “Özellikle çocuklarımızın gösteri sonrası foklar ile fotoğraf çektirmesi, onların hayvanlara bakış açısını ve cesaretini geliştiriyor. Bu da hem ailelerin hem de çocukların hoşuna giden bir durum oluyor.” diye konuştu.
    
Özsöyler, mevsimin kış ayları olmasına rağmen insanların fok gösterilerini izlemeye geldiğini ifade etti. Özsöyler, gösterilerin pazartesi günleri hariç, haftanın her günü saat 13.00’de başladığını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER