ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 10:19

Garipoğlu 7 ay bu evde saklanmış

Garipoğlu 7 ay bu evde saklanmış

Genç kızın katili Cem Garipoğlu'nun, cinayeti işledikten sonra yaklaşık 7 ay boyunca Tekirdağ'ın merkeze bağlı Bıyıkali köyündeki bir evde saklandığı öne sürüldü.


Liseli Münevver Karabulut'u 3 Mart 2009 tarihinde hunharca öldüren ve cinayetten 197 gün sonra teslim olan Cem Garipoğlu'nun, Tekirdağ'ın merkeze bağlı Bıyıkali köyünde, göl yanındaki evde saklandığı iddia edildi.

Bıyıkali göletinin yanındaki bahçeli ev, Ali Ağaoğlu'nun sahibi olduğu tuğla fabrikası ile taş ocaklarına 1 km. mesafede. Eve giden yolun girişinde ise 'Girilmez' tabelası var. Ev kış aylarında kullanılmıyor.

Cem Garipoğlu, savcılıktaki ifadesinde İstanbul'da saklandığını söylemiş; ancak polisin yürüttüğü tahkikatta; Tekirdağ'da taş ocakları mevkiindeki bir evde gizlendiği ortaya çıkmıştı.

Olaydan 4 yıl sonra ortaya atılan yeni iddiada ise Cem Garipoğlu'nun, yaklaşık 7 ay süreyle Bıyıkali köyündeki evde kaldığı ileri sürüldü.

Bıyıkali göletine giden yol üzerinde, gölete bir kaç metre mesafede bulunan 2 katlı bahçeli evin sahibini tanıyan yok. Köylüler, yaz aylarında evin zaman zaman kullanıldığını, ancak genellikle kimsenin gelmediğini bildirdi.

Bıyıkali köyü sakinleri, Cem Garipoğlu'nun teslim olmasının ardından basında, saklandığı eve dair verilen ipuçlarının göl kenarındaki sarı boyalı bu evi işaret ettiğini savundu.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER