ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 13:19

GAİB de devlete destek olacak

GAİB de devlete destek olacak


Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, Suriye’de yaşanan zulümden kaçan binlerce insana Türkiye’nin kucak açtığını belirtti. Çıkmaz, Suriye konusunda devleti yalnız bırakmayacaklarını ve her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

        Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz’ı ziyaret etti. Kaymakam Turan, Suriyeli sığınmacılar için verilen desteklerden dolayı Çıkmaz'a teşekkür etti. Suriye’nin Türkiye için sadece ihracat alanında değil, birçok alanda önemli olduğunu ve Suriyeli vatandaşların büyük bir bölümünün Türkiye’de akrabaları bulunduğuna dikkat çeken Abdulkadir Çıkmaz, “Bizler önce insanız. Bugün yaşanan zulümlerden ve ölümden kaçan yüz binlerce Suriyeli vatandaşa Türkiye kucak açmış ve onların can güvenliğini sağlamaya çalışmaktadır. Devletimizi bu büyük organizasyonda elbette yalnız bırakamayız.”

        Suriyeli mültecilere verilen desteklerin bundan sonraki süreçte de devam edeceğini dile getiren Çıkmaz, “Halı İhracatçı Birlikleri Başkanımız Salahaddin Kaplan’ın da büyük destekleriyle gerçekleştirilen destekler bundan sonraki dönemlerde de sürecek. Onlar bizim misafirlerimizdir. Bu soğuk kış günlerinde onların sıcak bir ortama kavuşması ve yaşamlarını devam ettirebilmeleri için elimizden gelenleri yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

        GAİB’in bu tür olaylara karşı aşırı duyarlı olduğuna dikkat çeken Kaymakam Uğur Turan, yaşanan dramın büyük olduğunu ve Suriyeli vatandaşları Türkiye’de konakladıkları süre içerisinde desteklemeye devam edeceklerini belirtti. Suriyeli sığınmacılara yapılan yardımların küçümsenemeyecek ölçüde olduğunu belirten Turan, hayır yapan vatandaşlara da ayrıca teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER