ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 22:26

Farkı doğru pencereden bakarak öğrenecekler

Farkı doğru pencereden bakarak öğrenecekler


Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü, çocuklara ve gençlere gerçek dünya ile sanal âlem arasındaki farkı göstermek amacıyla 'Hayata Doğru Pencereden Bakıyoruz' adlı bir proje geliştirdi.


        İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Çocuklara ve gençlere hatta aynı zamanda velilere internet ve medyanın kullanımı konusunda bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Amacımız asla internet, medya ve teknoloji karşıtlığı değildir. Amacımız çocuklarımızı internetin ve medyanın olası zararlı etkilerinden korumak, çocuk istismarı, şiddet, alkolizm, madde bağımlılığı, argo ve küfür içerikli sözler, internet bağımlılığı ve asosyalleşme gibi konularda çocuklarımızda ve gençlerimizde farkındalık ve bilinç oluşturmaktır." denildi.

        Projenin duyurulması ve farkındalık oluşturulması amacıyla grafik tasarım öğretmenleri ile bilişim teknolojileri öğretmenlerinin katkıları ile örnek afiş çalışmaları yapıldı. Afişlerin tüm okullara kısa sürede teslim edileceği belirtildi.

        Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 'Hayata Doğru Pencereden Bakıyoruz' adlı projeyle ilgili okullarda bilgilendirme toplantıları ve seminerler yapılacağı kaydedildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER