ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2013 Pazar 11:54

Evlilik ve Aile Hayatı konulu seminer düzenlendi

Evlilik ve Aile Hayatı konulu seminer düzenlendi


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce organize edilen, Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında Batman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Aile Danışma Merkezince 'Evlilik ve Aile Hayatı' konulu seminer düzenlendi.

    Yeni Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansa Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'ne bağlı 4 toplum merkezi ve aile danışma merkezinden hizmet alan kişiler yoğun ilgi gösterdi.

    Batman Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Erhan Güngör, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün aile yapısını güçlendirmeye yönelik yaptığı çalışmalar kapsamında bütün illerde eğitim seminerleri düzenlendiğini hatırlatarak, Batman'ın il olma yıldönümü, Anneler Günü ve Anneler Günü'nü içine alan Aile Haftası etkinlikleri çerçevesinde 'Evlilik ve Aile Hayatı' konulu seminer düzenlediklerini ifade etti.

    Konferansla, toplumsal bilinci uyandırmak, ailenin önemi konusunda farkındalık geliştirmeyi amaçladıklarını belirten Güngör, 'baba destek, anne destek' programları kapsamında baba ve annelere yönelik de seminerler düzenlediklerini söyledi.

    Slayt eşliğinde 'Evlilik ve Aile Hayatı' başlıklı sunumunu yapan gazeteci yazar Mehmet Paksu, aile üzerinde durarak aile fertlerinin bir birleri ile sevgi, saygı ve iletişimde dikkat etmeleri gereken hususlar ile çocuk yetiştirmenin önemini vurguladı.

    Paksu, eşlerin birbirlerine iyi davranmalarının yanında çocuklarını da iyi ahlaklı faziletli ve sorumluluklar vererek yetiştirmesi gerektiğine dikkat çekti.

    Konferans sonunda Batman Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Erhan Güngör, Mehmet Paksu’ya katılımlarından dolayı çiçek takdim etti. Paksu daha sonra kitaplarını imzaladı. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER