ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 00:15

Evlerinde 300 hayvan vardı

Evlerinde 300 hayvan vardı

ABD'de bir çiftin evinde, bazıları ölmüş, bazılarının yarısı yenmiş tam 300 hayvan bulundu.


Florida eyaletinde yaşayan bir adam ve karısı çocuk istismarı ve hayvanlara eziyet ettikleri gerekçesiyle tutuklandı. Çiftin evinde içlerinde yılan, kertenkele ve farenin de yer aldığı 300 hayvan bulundu. Hayvanların bir kısmı ölü bulunurken bir kımının yarısı yenmiş halde bulundu.

Tampa yakınlarındaki Oldsmar'da ikamet eden Jeffrey O'Neil (28) ve Jennifer Kovacs'ın (26) akrabalarının bakımsız evlerinde bir çocuğun ağlarken bulmasıyla süreç başladı. Akrabaları çocuğu ağlarken bulurken O'Neill'in başka bir odada uyuduğu belirtildi.

Akrabaları 16 aylık bebeği alıp bir not bırakıp evden ayrıldıktan sonra çift çocuklarının kaybolduğunu polise bildirince olay ortaya çıktı. Polis evde inceleme yaptı ve 88 içinde hayvanların olduğu kafes buldu. Kafeslerin içinde yılan, fare, tavşan, hamster, kobay faresi, kertenkele ve sincap gibi hayvanlar bulundu. Bu hayvanların bazılarının öldüğü, bazılarının yarım olduğu belirtildi.

Polis çiftin internet yoluyla yasadışı hayvan satışı yaptığını söyledi. Çift hayvanlara eziyet ve çocuk istismarı suçlamasıyla tutuklandı.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER