ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ocak 2018 Cuma 15:30

Evi yanan Ali dedenin tedavisi sürüyor

Evi yanan Ali dedenin tedavisi sürüyor

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde 3 gün önce çıkan yangında evi kullanılamaz hale gelen ve eli yandığı için hastaneye yatırılan 83 yaşındaki Ali Meşe'nin tedavisi devam ediyor.


Bolu'da sobayı benzinle tutuşturmak isterken çıkan yangında evi kullanılamaz hale gelen ve elinde yanıklar oluştuğu için Bolu Valisi Aydın Baruş tarafından hastaneye yatırılan Ali Meşe'nin tedavisi sürüyor.

Mudurnu'ya bağlı Ordular köyünde üç gün önce çıkan yangın sonrası evini kaybeden ve bu sırada elinden yaralanan 83 yaşındaki Meşe'nin, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Cerrahi Servisi'ndeki tedavisi devam ediyor.

Gün içinde, göğüs, kardiyoloji, kulak burun boğaz ve diğer rahatsızlıkları ile ilgili kontrollerden geçirilecek olan Meşe, tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu edilecek.

Babasına refakat eden Ahmet Meşe, gazetecilere babasının sağlık durumu ve yaşadıkları hakkında bilgi verdi.

Babasının büyük bir felaketten kurtulduğunu anlatan Meşe, "Allah korudu. Bu arada evimiz yandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya gereken her şeyi yaptı. Dizaynını, beyaz eşyasını, halılarından koltuk takımına kadar tüm eksikleri tamamladı. Şu anda ev girilecek hale gelmek üzere. Allah bakanımızdan razı olsun. Çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Meşe, başta Bolu Valisi Aydın Baruş ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekiplerinin kendileri ile ilgilendiğini dile getirerek, "Devletimizin bütün kurumlarını seferber ettiler. Gerçekten devletimiz var olsun. Allah devletimizden razı olsun." şeklinde konuştu.

Babasının kedisinin de iyi olduğunu belirten Meşe, "Hatta dün kedisini getirdiler onunla kavuştu. Kedisini öptü, kokladı. Şu anda kedimiz de iyi. Ona ablamın evinde bakıyoruz." ifadesini kullandı.

Meşe, bir gazetecinin "Babanız sosyal medyada da geniş yer aldı, bununla ilgili ne düşünüyorsunuz." sorusuna ise şu cevabı verdi:

"Ben sosyal medyada bu kadar yayılacağını beklemiyordum. Sosyal medyaya düşünce herkesin desteği ile bir fenomen haline geldi. Amerika’da da bir komedyen kendi sayfasında paylaşmış. Hem yurt içinden hem de yurt dışından arayıp geçmiş olsun dileklerini iletiyorlar. Bizim halkımız gerçekten duyarlı. Allah halkımızdan razı olsun."

Ali Meşe'yi tedavi gördüğü hastanede ziyaret ederek ihtiyacı olup olmadığını soran Aile ve Sosyal Politikalar Bolu İl Müdür Vekili Bekir Koçyiğit ise yangınzede aile için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını dile getirdi.

- "Ali dede için ev kiralanacak"

Yangını öğrendikleri andan itibaren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın talimatı ile olay yerine gittiklerini anlatan Koçyiğit, "Sayın bakanımızın talimatı üzerine biz Ali amcamızın evine geldik ve bütün ihtiyaçlarını giderdik. Dün yeni evine ziyarete gittik. Evini gördük. Evindeki ihtiyaçlarını tespit ettik. Evindeki ihtiyaçları hemen hemen tamamlanmak üzere." dedi.

Ali Meşe'nin hastaneden taburcu olduktan sonra bir süre kızının evinde konaklayacağını da sözlerine ekleyen Koçyiğit, "Taburcu olduktan sonra evi tamamlanana kadar Ali amcayı biz burada misafir edeceğiz. Şu anda kızının yanında kalmaya başlayacak. Ama biz ona en kısa zamanda bir ev kiralayacağız. Çünkü Ali amca kendi evinde yaşamak istiyor. Biz bunu yapacağız. Ali amcanın tedavisini de takip ediyoruz. İnşallah bugün taburcu olacak. Taburcu olduktan sonra evine alacağız. Evinde kedisi ile mutlu bir yaşam sürecek." ifadesini kullandı.

Koçyiğit, Ali Meşe'nin çok merhametli bir insan olduğunu tüm Türkiye'nin de bunu gördüğünü belirterek, "Ali amcanın aslında insanlık adına da bizlere bir ders verdiğinin en iyi örneklerinden biri. Bu konuda ayrıca onu tebrik etmek de istiyorum. Çünkü evi yanarken, evindeki parası ve eşyasından daha çok kedisinin kurtarılması ile ilgili çabası aslında bana göre de yılın fotoğrafı olan o çok önemli fotoğrafı bizlere yaşatarak insanlık dersi verdiği için kendisine ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.

Ali Meşe ise kendisine gösterilen ilgiden son derece memnun olduğunu ifade ederek, "Herkese tekrar teşekkür ederim. Allah razı olsun. Beni daima ağızlarından, kalplerinden geri koymasınlar." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER