ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 10:37

Evi yanan aileye kaymakam yardım elini uzattı


Adana’nın Kozan ilçesinde iki katlı ahşap ev elektrik kontağından çıkan yangında kullanılamaz hale geldi. Yangın sırasında olay yerine gelen Kaymakam İzzettin Sevgili aileye yardım sözü verdi.

Cumhuriyet Mahallesi Çetin Sokak üzerinde bulunan Sener ve Arif Yıldızlı çiftine ait iki katlı evde kimsenin olmadığı bir saatte elektrik kontağından çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale etti. Uzun uğraşlar sonucunda kontrol alınan yangın sırasında, olay yerine gelen ev sahibi Yıldızlı çifti sinir krizi geçirdi. Yanan evin üst katında üç çocuğu ile birlikte ikamet eden Sener Yıldızlı; “Her şeyimiz yandı. Annemin evi altta benim evim üst kattaydı. Çarşıya çıkmıştık. Geldik ev yanmış. Her gelen tamirci 'evin elektriğini yaptırın tehlikeli, yangın çıkabilir' diyordu. Yetkililerden yardım bekliyoruz artık. Hiçbir şeyimiz kalmamış.” dedi.

Yangın sırasında evi yanan aileyi ziyaret eden ve sinir krizi geçiren Sener Yıldızlı’yı sakinleştirerek yardım sözü veren Kozan Kaymakamı İzzettin Sevgili; “Vatandaşlarımızın mağduriyeti söz konusu. Evin içerisindeki eşyaların tamamen yandığını gördüm. Bu mağduriyetinin giderilmesi için devlet olarak elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Önümüzdeki hafta itibarı ile Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Genel Müdürlüğü’nden zararlar tespit edildikten sonra hem evin onarılması hem de eşyaların alınması noktasında yardımcı olacağız.” diye konuştu.

Yangın esnasında Kaymakam Sevgili’nin yanı sıra aileyi, Belediye Başkan Vekili Süleyman Halaçoğlu, Ağır Ceza Reisi Neşet Eren ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yurdagül Boyraz da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER