ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 08:37

Ev sahibi olmak için gitti

Ev sahibi olmak için gitti

Hayatta en büyük amacı başını sokacağı bir ev olan vatandaşın kalbi bu heyecana dayanamadı.


Kırıkkale'de, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan 174 konutun hak sahipleri, düzenlenen törenle belirlendi.

Kırıkkale Vali Vekili Yusuf Ziye Karacaev, 17 Ağustos Spor Salonu'nda gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, TOKİ tarafından merkez Yenimahelle'de yaptırılan 174 konutun hak sahibinin belirleneceğini ifade ederek, TOKİ'nin Kırıkkale'de, çok sayıda hizmet gerçekleştirdiğini söyledi.

Kentte, TOKİ tarafından konut yapımının yanı sıra okul, hastane, iş merkezi ve sosyal donatıların da yapıldığını anlatan Karacaev, emeği geçenlere teşekkür etti.

Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz da, TOKİ'nin bulunduğu bölgede, yaklaşık 120 dekarlık alanda çevre düzenlemesi ve dere ıslahı projesinin yakın bir zamanda tamamlanacağını ve bölgenin bir cazibe merkezi haline geleceğini bildirdi.

TÖRENDE KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Konuşmaların ardından ilk kura çekimi sırasında törene katılan Sabri Karamehmetoğlu (48), tribünde oturduğu sırada fenalaştı. Karamehmetoğlu'na ilk müdahaleyi spor salonundaki görevli sağlık memuru yaptı.
Daha önce anjiyo ameliyatı olan ve stent takıldığı bildirilen Sabri Karamehmetoğlu, olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesine kaldırıldı.

Kalp krizi geçirdiği belirlenen ve tedavi altına alınan Karamehmetoğlu'nun, hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Sabri Karamehmetoğlu'nun düzenlenen kura çekiminde ev sahibi olmaya hak kazandığı öğrenildi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER