ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Eylül 2013 Pazar 01:49

Eskişehir'de fabrika yandı

Eskişehir’de geri dönüşüm fabrikasında çıkan ve kısa sürede büyüyen yangın korkulu dakikaların yaşanmasına sebep oldu.


 Alevlere teslim olan fabrikadaki yangın, itfaiye ekiplerinin yoğun mücadelesi sayesinde 3 saatte kontrol altına alınabildi.

Ankara karayolu üzerinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi (OSB)'nin 9. caddesinde bulunan bir geri dönüşüm fabrikasında henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Malzemelerin alev almasıyla kısa sürede fabrikayı saran alevleri fark eden fabrika bekçisi hemen durumu itfaiyeye bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, içinde plastik, kağıt ve tahta bulunan fabrikadaki alevlere müdahale etti.

Alevlerin fabrikadaki kağıtların etkisiyle daha da büyümesi ve yükselmesi üzerine bölgeye takviye itfaiye ekipleri çağrıldı. Yangına, OSB, Büyükşehir ve Tepebaşı Belediyelerine ait 20 itfaiye ekibi müdahale etti. Polis çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, 112'ye bağlı 2 adet ambulans ekibi de yangın bölgesinde olası bir duruma karşı hazır bekletildi. Yangın 20 itfaiye ekibinin mücadelesi ile 3 saat sonunda kontrol altına alındı. Ekipler soğutma çalışmalarına başladı. Alevlere yenik düşen fabrikada büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Yangının çıkış nedeniyle ili soruşturma başlatıldı. Soğutma çalışmaları ise devam ediyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER