ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 13:56

Eski bina izcilerin eğitiminde kullanılacak


Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Kocaman köyünde bulunana eski okul onarılarak izcilerin eğitiminde kullanılacağı bildirildi.

Alaplı Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Taşıran, gazetecilere yaptığı açılamada, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 'Kocaman Yaşamak' adlı proje kapsamında Kocaman köyünde bulunan eski okulun onarımının sürdüğünü söyledi.

Proje doğrultusunda kalkınma ajansından 100 bin lira hibe almaya hak kazandıklarını anlatan Taşıran, "Burayı izci okulu olarak faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Projeyi Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz hazırladık. İnşaatımız ihaleye çıkmasından sonra yetkili firma tarafından çalışmalar başladı. Burada izcilerimizin sosyal aktivitelerini yapabilmeleri için düzenliyoruz. Spor aletlerinin yanı sıra ormanlık alanda öğrencilerimiz kamp yapma imkanı bulacaklar. Şubat ayına kadar buradaki çalışmaları tamamlamayı planlıyoruz. İlçemizde öğrencilerimizin böyle bir alana ihtiyacı vardı. Bunu da kalkınma ajansı sayesinde gerçekleştiriyoruz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER