SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ekim 2014 Salı 18:04

Balıkesir'de heykeli dikilecek kadın

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/esinin-heykelini-yaptirdi-1474181-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/esinin-heykelini-yaptirdi-1474181-622x360.jpg
Eşinin heykelini yaptırdı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde, emekli bir öğretmen, 50. evlilik yıldönümünde eşinin heykelini yaptırdı.


İlçeye 18 kilometre uzaklıktaki Tahtakuşlar Mahallesi’ndeki Etnografya Galerisi’nin de kurucusu olan 82 yaşındaki Alibey Kudar, evinin bahçesine, 50. evlilik yılı olan 2005 yılında eşi Esma Kudar’ın bir büstünü yaptırdı. Büstü törenle açtıklarını anlatan Kudar, evliliğin kutsal olduğunu söyledi. Büstün kaidesine de "Kudar ailesi senin eserin" diye yazdırdı. Kudar, ailesinin mimarı olarak nitelendirdiği 78 yaşındaki eşi Esma Kudar’ın büstünün herkesin ilgisini çektiğini söyledi.

Eşinin kendisine sürpriz yaptığını anlatan Esma Kudar da, ”Eşim evliliğimizin 50. senesinde bana böyle bir sürpriz yaptı” dedi.

Alibey Kudar ise, ”Şu anda 60. evlilik yıldönümüne girdik. Mutluyuz. Bu heykel Türkiye’de kadınlara nasıl değer verildiğini gösteriyor. Ben bütün ailelere mutluluk diliyorum. İyi geçinmelerini tavsiye ediyorum. Birbirinizin kıymetini bilin” diye konuştu.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

Kürtlerden o markaya büyük tepki

SONRAKİ HABER

Tatil ölüm getirdi

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.