ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Haziran 2014 Perşembe 16:12

Erzurum'da pide fiyatı 1 lira 80 kuruş

Erzurumda pide fiyatı 1 lira 80 kuruş

Rasim Fırat, 400 gramlık Ramazan pidesinin 1 lira 80 kuruştan satılacağını açıkladı.


Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat, 400 gramlık Ramazan pidesinin 1 lira 80 kuruştan satılacağını açıkladı. Fırat, ete zam isteyen Kasaplar Odası'na da fiyat rayici vermediklerini belirtti.

ESOB Başkanı Rasim Fırat, Ramazan pidesinin 1 lira 80 kuruştan satılacağını kaydetti. 250 gramlık normal ekmeğin 90 kuruştan satıldığını ve fiyatın değişmediğini anımsatan Başkan Fırat, pide fiyatının da Ramazan ayı boyunca değişmeyeceğini dile getirdi. Fırat ayrıca ete zam isteyen Kasaplar Odası Başkanlığı’na da fiyat rayici vermediklerini söyledi. Etin halen 20 – 22 liradan satıldığını ancak Kasaplar Odası’nın kıymaya 25, parça ete de 27 lira fiyat istediğini anlatan Başkan Fırat, "Birlik yönetimi olarak Kasaplar Odası’nın istediği fiyatları kabul etmedik. Haliyle resmi bir fiyat vermeyip, serbest bıraktık" açıklamasını yaptı.

Her Ramazan öncesinde esnafın ‘fırsatçı’ olarak suçlanmasına tepki gösteren ESOB Başkanı Fırat, şunları söyledi: "Erzurum esnafı fırsatçı değildir ve hiçbir zaman da fırsat kollamamıştır. Çoluk çocuğunu geçindirmek için esnafımız para kazanmak zorundadır. Zaten zar zor ayakta durmaktadırlar. Ancak elde olmayan maliyet fiyatlarının artışından dolayı bazı esnaf gruplarımız zam yapmak zorunda kalıyorlar. Bu da bir fırsatçılık değildir. Bu insanların hayat mücadelesi vermesi için ayakta kalması gerekir. Vatandaşlarımız bunu anlayışla karşılamalı."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER