ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2012 Salı 14:47

Erzurum MÜSİAD, İTO'ya teşekkür ziyaretinde bulundu

Erzurum MÜSİAD, İTOya teşekkür ziyaretinde bulundu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, İTO Başkanı Murat Yalçıntaş’a ziyaret etti.


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD) Erzurum Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güvenli, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş’a Erzurum'a yaptırılacak meslek lisesi için teşekkür ziyaretinde bulundu.

Erzurum'a kazandırılacak 24 derslikli endüstri meslek lisesi için İTO Başkanı Yalçıntaş’a teşekkür ziyareti gerçekleştiren MÜSİAD Şube Başkanı Güvenli, söz konusu okulun hizmete girmesiyle ilde büyük bir boşluğun doldurulacağını söyledi. Güvenli, Erzurum'a tam donanımlı bir meslek lisesi yaptıracak olmasından dolayı İTO'ya müteşekkir olduklarını dile getirerek, "Erzurum insanının teknik yeterliliği ve kabiliyeti çok iyi. Erzurum’dan daha küçük şehirlerde daha fazla sayıda teknik lise olmasına rağmen şehrimizde iki teknik lise bulunuyor. Bu okullarımız kadro olarak iyi olmalarına rağmen bina olarak eski ve kullanışsız durumdalar. Yaptırılacak 24 derslikli teknik lisenin Erzurum’da önemli bir açığı kapatacağı için mutluyuz.” dedi.

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş ise “Erzurum'a okul yaptırmaktan sevinç duyduklarına vurgu yaparak, "Erzurum'a teknik bir bilgi yuvası kazandıracağımız için mutluyuz. Bundan sonra da elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya gayret edeceğiz." açıklamasında bulundu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER