ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 13:57

Erzincan'da engelliler hayata kulaç atacak

Erzincanda engelliler hayata kulaç atacak


Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından engelliler için örnek bir proje başlattı. Başlatılan proje kapsamında görme, duyma ve bedensel engelli 100 gence “Hayata Kulaç Atıyorlar” projesi kapsamında yüzme kursu başlatıldı. Engelli bireylerin hayata daha sıkı sarılmalarını amaçlayan proje ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 10 ay sürecek ve toplam 100 engelli bireye haftanın iki günü birer saat üzerinden kurs verecek.

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Atanur Köseoğlu, Müdürlük olarak engelli bireylerin havuzda engellerini ortadan kaldırmak ve hayata daha sıkı bağlanmaları için yola çıktıklarını belirterek, “Hayata Kulaç Atıyoruz” projesi ile 100 engelli bireye 10 ay boyunca yüzme kursu vererek onlara yüzmeyi öğreteceğiz. Bu projeyi zevkle yapıyoruz. Onların bu güler yüzünü gördükçe bizim çalışma azmimiz daha da artıyor. Çünkü onların buna ihtiyacı var. Ne kadar engelli çocuğumuz varsa biz diğer spor tesislerimizden de faydalandırıp bu tür hizmetlerimizi şimdiye kadar sunduk. Bundan sonra yüzmede de sunuyoruz ” dedi.

60 bin liraya mal olan proje de kursiyerlerin tüm malzeme giderleri proje kapsamında karşılanacak. Kursiyerlerden Mehmet Karaçetin uzman antrenörler eşliğinde yüzmeyi öğrendiklerini belirterek yüzmeyi bilmediğini ve bu sayede öğrendiğini ifade etti. Engelli gençlerden Selim Kartal ise herkesin yüzmeyi öğrenmesini isteyerek engellilere yönelik düzenlenen bu kursa katılmasının kendini çok mutlu ettiğini belirtti. Engelli gençler ile iyi bir eğitim ortamı oluşturduklarını belirten yüzme antrenörü Baykal Karataş böyle bir projenin Erzincan’da bir ilk olduğunu belirterek; “ Bedensel, zihinsel, görme ve işitsel engelli kardeşlerimizi “Hayata Kulaç At” projesi ile bir araya getirdik. 100 engelli bireye 10 ay sürecek yüzme kursu vermeye başladık. Yüzme antrenörlerimiz Müşerref Demir, İlker Şanlı ile birlikte üç yüzme antrenörü eşliğinde bu projeyi sürdürüyoruz. Hayatında hiç olimpik havuz görmemiş ve yüzme bilmeyen engelli kardeşlerimize yüzmeyi öğreterek hayata daha sıkı tutunmalarını amaçlıyoruz.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER