ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 15:00

ERZİMDER, öğrencilere flash disk dağıttı


Erzurum İmam-Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ERZİMDER)'nce, İmam-Hatip Orta Okulu birinci sınıf öğrencilerine sırt çantası, hafıza kartı ve kırtasiye malzemelerinden oluşan eğitim seti yardımında bulundu.

Türkiye İmam-Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Genel Başkanlığı (ÖNDER ) tarafından ERZİMDER'e yoksul öğrencilere dağıtılmak üzere kırtasiye malzemesi gönderildi. ERZİMDER, Yakutiye, Aziziye ve Palandöken ilçelerindeki imam hatip ortaokullarında okuyan 600 öğrenciye 4 GB flash disk, çanta ve kırtasiye malzemesi dağıttı.

ERZİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Zülküf Usanmaz, ilçe imam hatip ortaokullarında okuyan bin öğrenciye de yardım malzemesi dağıtacaklarını dile getirdi. Kendisinin öğrencilik dönemlerinde yazılı kağıt parası bulamazken, bugün öğrencilere hafıza kartı dağıtır hale geldiklerine dikkat çeken Usanmaz, "Şükürler olsun. Nereden nereye. 1970’li yıllarda ben bu sıralarda okurken yazılı kağıdı parasına ihtiyaç duyduğum zamanlar olmuştu. Bu gün aynı sıralarda siz sevgili yavrularımıza flaş bellek ve çanta dağıtıyorum. Kalem ve diğer malzemeler dağıtıyorum, bundan ne kadar mutluluk duyduğumu tahmin edemezsiniz. Siz bize göre çok daha şanslı ve imkanı çok bol olan bir kuşaksınız. Böyle de olmalı. Çünkü siz bilgi çağında dünyayla yarışacak bir nesil olmalısınız. Milletimize ve ülkemize yapacağınız hizmetlerde de biz eski kuşakları mutlaka geçmelisiniz. Çok iyi ve başarılı olmalısınız. Bu sizin başlıca hedefiniz ve amacınız olmalıdır." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER