ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2014 Perşembe 10:05

Erkeklere meydan okuyor!

Erkeklere meydan okuyor!

Kadın-erkek eşit olmadığını söyleyenlere güzel bir örnek. O şehrinde tek olmanın gururunu taşıyor...


Tekirdağ’ın ilk ve tek kadın midibüs şoförü Merdiye Atasoy, erkeklere meydan okuyarak Tekirdağ yollarında direksiyon sallıyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Özel Halk Otobüsü şoförlüğü yapan Atasoy, 120 erkek iş arkadaşının arasından tek bayan şoför olarak gün içinde saatlerce direksiyon sallıyor. Bakımlı görüntüsü ile de dikkat çeken Atasoy, sürücülüğü ile herkesin beğenisini kazanıyor. Atasoy, araçlara ilgisinin küçük yaşlardan itibaren başladığını ve midibüs şoförü olmanın en büyük hayallerinden biri olduğunu söyledi.

"VATANDAŞLAR TARAFINDAN TAKDİR EDİLİYORUM"

Tekirdağ’da şoförlüğe ilk başladığında olumsuz tepkiler alacağını düşündüğünü, fakat vatandaşların takdirini topladığını ifade eden Atasoy, "Farklı tepkiler alırım diye düşünüyordum ama çok iyi tepkiler aldım. İyi tepki almam, beni daha fazla hırslandırdı. Kızım liseyi Tekirdağ’da okuyacağından, benim Tekirdağ’a taşınmak istememden ve eskiye dayalı taşımacılık işinde çalıştığımdan dolayı Tekirdağ’da halk otobüsünde şoför olarak çalışmaya başladım" dedi.

"20 YILDIR AĞIR VASITA EHLİYETİM VAR"

Tekirdağ’da şoförlük yapmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ve çok isabetli bir karar aldığının altını çizen Atasoy, "Almış olduğum karardan dolayı çok mutluyum ve 10 numara karar aldığımı düşünüyorum. 1994 senesinden beri ağır vasıta ehliyetli şoförüm. Ağır vasıta işine ilk olarak kendi arabalarımız ile fabrika servisleri çekerek başladım. Ben kendime bu işi yapabileceğimden güvenim vardı ve başardım" ifadelerini kaydetti.

"TRAFİKTE KORKUTMAYA ÇALIŞTILAR, YILMADIM DAHA DA HIRSLANDIM"

Atasoy, trafikte korkutulmaya çalışıldığını fakat korkmaktan çok daha da hırslandığını dile getirdi. Bayan şoför olduğu zaman sürekli korkutmaya yönelik çalışmalar yapıldığını sözlerine ekleyen Atasoy, "Ben bunların üstesinden gelebiliyorum. Tekirdağ’da 20 aydır çalışıyorum ve başka bayanlardan bu işe girebilecek biri olmadığını gördüm. Örnek ben oldum beni örnek alarak çalışabilirler. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Özel Halk Otobüsü şoförleri olarak 120 erkek arkadaşım var bir tek ben bayanım. Biz kadınların artık erkeklere yenik düşmemeleri gerek. Her şeyi istedik mi başarırız" diye konuştu.

VATANDAŞLAR MERDİYE ABLALARINDAN ÇOK MEMNUN

Halk otobüsünde bulunan yolculardan Reza Kulaksız ise, bayan şoför gördüğünde çok şaşırdığını dile getirerek, "Ankara’dan öğrenci olarak Tekirdağ’a geldim ilk gördüğümde çok şaşırmıştım. Merdiye ablanın erkek şoförden hiçbir farkı yok hatta erkek sürücülerden daha dikkatli. Kadın şoförler daha da yaygın olmasını isterim" şeklinde konuştu.

Tekirdağ’ın ilk ve tek bayan şoförü olan Atasoy’un mesai arkadaşları ise Atasoy’un başarılı bir şoför olduğunun altını çizerek, "120 erkek şoför arkadaşımızın arasında tek bayan şoför olan Merdiye ablamız, biz erkek şoförlere göre daha dikkatli sürücülük yapıyor. Tekirdağ’da ilk ve tek bayan şoför olduğu için arkadaşımızla gurur duyuyoruz. Sürekli trafikte seyir halinde olduğumuz halde arkadaşımız başarılı bir şekilde şoförlüğünü icra ediyor" ifadelerini kaydetti.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER