ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Hafif Yağmur
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Temmuz 2014 Çarşamba 17:06

Ereğli’den Tel Afer’e yardım eli

Ereğliden Tel Afere yardım eli

Yusuf Oktay, Kızılay Derneği olarak, Irak’ta, Musul’da ve Kerkük’te yaşayan yurttaşlarımız için yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.


Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Türkiye Kızılay Derneği Şube Başkanı Yusuf Oktay, Kızılay Derneği olarak, Irak’ta, Musul’da ve Kerkük’te yaşayan yurttaşlarımız için yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

Yardım kampanyası içerikleri hakkında açıklama da bulunan Şube Başkanı Oktay, “Irak’ta devam eden iç karışıklık ve savaş ortamında, özellikle Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı Tel-Afer Bölgesinde büyük bir insanlık dramı ve üzüntü yaşanıyor. Bunları televizyonlardan görüyor ve izliyoruz. Bu bağlamda bir kampanya başlattık. Kampanyamız, 7 – 17 Temmuz tarihleri arasında Abdi İpekçi Sergi Salonunda gıda, giyecek, yiyecek başlat olmak üzere yardımları kabul edeceğiz. Tel-Afer’de yaşayan vatandaşlarımızın özellikle kuru kumanya, çocuk bezi, kadın pedi, vb. eşyalara acil ihtiyaçları olduğunu öğrendik. Bu ihtiyaçlar dışında her türlü maddi manevi yardımları da kabul ediyoruz. Karadeniz Ereğli ve bölge hakkından yapılan yardımları Abdi İpekçi Sergi Salonumda toplamaya başladık. Kampanyamız 17 Temmuz Perşembe günü akşam saatlerine dek devam edecek. Tel-Afer’de vatandaşlarımızın yaşadığı zorluk ve sıkıntıları biliyoruz. Onların acılarına destek olmak amacıyla Karadeniz Ereğli Belediyesinin katkılarını da göz ardı edemeyiz. Kampanya sonucunda toplanan yardımlar, öncelikle Zonguldak’a ardından Gaziantep’e gönderilecek. Buradan da ihtiyaç sahibi Tel Afer’de yaşayan vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Türkiye genelinde başlattığımız bu kampanyaya Karadeniz Ereğli halkının da duyarlılık göstereceğine inanıyorum" dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER