ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Nisan 2013 Pazar 14:10

"Erdemir Köprülü Kavşağı projesi revize edilmeli"

"Erdemir Köprülü Kavşağı projesi revize edilmeli"


Zonguldak Ereğli'de, Devrek yol ayrımındaki Erdemir Köprülü Kavşağı çalışmaları başladı. TMMOB Kdz. Ereğli İnşaat Mühendisleri Odası ve Kdz. Ereğli Mimarlar Odası, projenin revize edilmesi gerektiği tavsiyesinde bulundu.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan'ın girişimleri sonucu, Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü’nce projelendirilen Ereğli-Devrek Yol Ayrımı Köprülü Kavşağı'nın ihalesi 20 Aralık 2012 tarihinde yapıldı. Yer teslimi yapılan yüklenici firma, çalışmalara belirlenen tarihte başladı. Şu anda Devrek yol ayrımında çalışmalar hafta sonu dâhil aralıksız devam ediyor. Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü, Erdemir Kavşağı olarak adlandırdığı Devrek Yol ayrımındaki köprülü kavşağın uzunluğunun 247,60 metre, genişliğinin ise 20 metre olduğunu açıkladı. İşin süresi ise yer tesliminden itibaren 450 takvim gün olarak belirtildi.

Öte yandan, TMMOB Kdz. Ereğli İnşaat Mühendisleri Odası ve Kdz. Ereğli Mimarlar Odası, projede eksik olduğunu ve revize edilerek devam etmesi gerektiğini açıkladığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "ERDEMİR Köprülü Kavşağı tek güzergâhta trafiği rahatlatırken diğer güzergâhlarda birçok trafik sıkıntısını berberinde getireceği ve çözülmesi beklenen trafik sorununa bu haliyle Şehir Merkezi-Alaplı istikametinde rahatlama sağlayacaktır. Ancak, diğer ana güzergâhlar olan Zonguldak-Erdemir Cd.-Elma Tepe-Uğur Mumcu Cd. istikametlerinde, uygulamaya sokulması düşünülen proje ile halihazırda yaşanan trafik sıkıntısına cevap veremeyeceği görülmüştür. Gerekli düzenleme ve eksiklerin tamamlanarak kentimize kazandırılması düşünülen Erdemir Köprülü Kavşağı Projesi'nin revize edilerek yapımının devam etmesi gerektiği TMMOB olarak ortak düşüncemizdir."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER