ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 14:57

Erbaa çamlık mesire alanına sosyal tesis projesi

Erbaa çamlık mesire alanına sosyal tesis projesi


Tokat Erbaa Belediyesi, çamlık mesire alanına yeni bir sosyal tesis yapımı için proje hazırladı. Hazırlanan proje yaklaşık bir ay içerisinde ihale edilecek. Eski tesis işlevini kaybettiğinden yeni proje yıkılan tesisin yerine yapılacak.

Proje bünyesinde yaklaşık 200 kişilik kapalı alan ve 400 kişilik açık oturma alanı mevcut. Kullanım olarak parsel 3 ayrı kotta düzenlenmiş. En alt kotta çocuklar için bir park, anfi tiyatro sahnesi ve oturma olanları bulunuyor. Bir üst kotta daha çok fastfood tarzı yiyeceklerin satıldığı mekanlar, son katta restoran bölümü ve önünde de yarı açık mekanlar yer alıyor. Ayrıca restoranın arka bahçesinde çocuk oyun alanları ve otopark bulunuyor.

Proje ile ilgili bilgi veren Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, “Şehir merkezimizde bulunan ve şehir merkezimizin en yüksek bölgesi olan çamlık aile mesire yerinin doğal yapısını bozmadan ve bu yapıya uygun olarak sosyal tesisimizi inşa edeceğiz. Mesire alanında yapacağımız bu projenin Erbaa’nın sosyal hayatına olumlu katkı sağlayacağını umuyorum.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER