ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2013 Pazar 15:22

Engelliler için İngiltere'ye gidiyorlar


Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Leonardo Da Vinci Partnership Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Enable” adlı proje kapsamında 8 kişilik Eğitim Heyeti İngiltere’ye gidiyor.

    İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “2011 Yılı Teklif Çağrısı döneminde müdürlüğümüz tarafından hazırlanan LDV Partnership projemiz kapsamında 8 kişilik bir ekiple İngiltere’ye gideceğiz. Engelli Bireylerin İstihdamı (Enable) adlı projemiz ile engellilerin kendilerini toplumun bir parçası olarak hissetmelerini sağlamayı ve engelli bireylerin mesleki eğitim imkânlarının artırılmasına katkıda bulunarak çalışan engelli sayısının artırılmasını amaçlamaktayız. Orada bulunduğumuz süre içerisinde, projenin ortak ülkeleri arasında engelli bireylerin mesleki eğitim ve istihdamı konularındaki bilgi, tecrübe ve iyi uygulamalarının karşılıklı olarak paylaşılmasını gerçekleştireceğiz.” dedi.

    Avrupa Birliği ülkelerinin eğitim sistemlerini, eğitim kurumlarını inceleyeceklerini belirten Sultanoğlu, “Engellilere yönelik eğitim ve meslek edindirme uygulamalarını, eğitimin kalitesini arttırmak için gelişen teknolojilerden nasıl yararlanıldığını, ülkemizdeki engelliler eğitimi uygulamaları ile karşılaştırmayı ve eksikliklerin karşılıklı olarak giderilmesini hedefliyoruz. İngiltere’den dönüşümüzde ise ilimizdeki engellilerin eğitim imkânlarının artırılması ve güçlendirilmesi, iş sahalarının genişletilmesi amacıyla orada edindiğimiz bilgi ve tecrübeleri, okullarımızdaki idareci ve öğretmenlerimiz, Karaman’daki iş adamlarımız ile paylaşarak Avrupa Birliği ülkelerinin engelli bireyler ile ilgili iyi uygulamalarını kendi kurumlarımıza aktarmayı amaçlıyoruz. Ayrıca, projemiz aracılığıyla Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, Karaman ilinin ve dolayısıyla ülkemizin Avrupa ile olan uyumuna katkıda bulunacağız.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER