ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 14:08

"Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak istiyoruz"


Tunceli Ağız Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Bengü Suroğlu Demirdaş, engelli vatandaşlara yönelik poliklinik hizmeti vermeye başladıklarını söyledi.

Engelli vatandaşlara yönelik hastanelerinde engelli polikliniği oluşturduklarını ifade eden Demirdaş, “Engelli vatandaşlarımız için oluşturduğumuz bu polikliniğe iki hekim arkadaşımızı görevlendirdik. Tunceli Devlet Hastanesi ile yapmış olduğumuz protokol sayesinde engelli hastalarımızın diş tedavilerini genel anestezi altında yapmaktayız. Aralık ayında bir rehabilitasyon merkezinde yapmış olduğumuz ağız taraması sonunda acil müdahale gereken engelli hastaların diş tedavileri; aileleri hastane personelimiz tarafından aranarak bilgilendirilmiş ve genel anestezi altında yapılmıştır. Rehabilitasyon merkezlerinde ağız taramaları yapmaya devam edeceğiz ve bu sayede birçok engelli vatandaşımıza ulaşmış olacağız. Engelli vatandaşların ailelerinin yapmaları gereken tek şey Tunceli Ağız Diş Sağlığı Merkezi engelli polikliniğine başvurmalarıdır.” diye konuştu.

Demirdaş, amaçlarının engellilere temiz, sağlıklı bir ağız ortamı sunmak, yeme içme konusunda yaşam kalitelerini artırmak, engelleri ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER