ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 19:58

Engelli çocuğuna mektup yazan anneler ödüllendirildi

Engelli çocuğuna mektup yazan anneler ödüllendirildi


Aksaray Belediyesi, Engelliler Haftası dolayısıyla 'Anneden Engelli Çocuğuna Mektup' adlı program düzenledi. Belediye Tiyatro Salonu'nda düzenlenen programa Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy, çok sayıda engelli çocuk ve aileleri katıldı.

Belediye Başkanı Nevzat Palta, programda yaptığı konuşmada, Aksaray Belediyesi olarak 9 yıllık görev süresi içinde özellikle engellilerle ilgili çok ciddi faaliyetler yaptıklarına değindi.

Engellilerle ilgili son 9-10 yıl içerisinde hükümetin de çıkarttığı yasaların verdiği imkânlarla engellilerin yaşamının daha da kolaylaştırılması ve fiziki engellerin kaldırılması için çok şeyler yapıldığını kaydeden Palta, engelli çocuğu olan anneleri, gösterdikleri fedakarlık nedeniyle kutladı.

'Anneden Engelli Çocuğuna Mektup' adlı yarışmada Anakız Abur birinci, Yeter Önemli ikinci, Gülizar Bardakçı üçüncü ve Sevgi Paylan da dördüncü oldu. Dereceye girenler ödüllerini Belediye Başkanı Nevzat Palta'nın elinden aldı.

Aksaray Belediyesi Engelliler Kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan mehter gösterileri, folklor gösterileri ve türküler programa renk katarken, engelli aileleri programda emeği geçen herkese teşekkür etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER