ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 14:49

Engelleri aşmak için 'Birlikte Yürüyoruz'

Engelleri aşmak için Birlikte Yürüyoruz

İstanbul'da 3 belediyenin destek verdiği 'Birlikte Yürüyoruz' kampanyasının basın sunumu bugün gerçekleşti.


Adnan Erdoğan'ın haberi - YAZETE.COM

Beyazay Derneği'nin organize ettiği,  üç belediyenin de destek verdiği 'Birlikte Yürüyoruz' kampanyası hayata geçirilmeye başlandı.

Başakşehir Belediyesi himayesinde yapılan basın sunumunda kampanya ile ilgili nelerin nasıl yapılacağına dair yol haritası, Beyazay Derneği Başkanı Eski milletvekil Lokman Ayva ve Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal tarafından açıklandı.

Temel espirisi farkındalık yaratmak olan “Birlikte Yürüyoruz” kampanyasının amacı toplumu, özürlü vatandaşları hayatın içine daha fazla sokarak, normal insanlarla yanyana yaşayan bireyler haline getirmek.

Toplantıda konuşan Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva, "vatandaşın bakış açısını değiştirmek için Fati diye bir karakter ürettik, görme özürlü. Bu karakter üzerinden anlatalım istedik vatandaşın özürlülere alaycı bakışını normale çevirmek için." dedi.

"Şimdiye kadar cesaret edilip de yapılamayan özürlü vatandaşların sorunlarına belirgin bir çözüm aramak" amacında olduklarını belirtan Ayva, "özürlüden utananlar yerine onları sahiplenen bireyler haline gelmeliyiz" dedi.

Birlikte yürüyoruz kampanyası Beyazay Derneği  koordinatörlüğünde yapılıyor. Kampanyaya Başakşehir, Esenler ve Üsküdar belediyesi de destek veriyor.

KAYNAK:
yazete.com
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER