ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 15:43

Emniyet Müdürlüğü'nde şiddeti önleme semineri

Emniyet Müdürlüğünde şiddeti önleme semineri


Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Aksaray Barosu, İl Müftülüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından vatandaşlara yönelik ortaklaşa düzenlenen aile içi iletişim semineri, İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen seminere çok sayıda vatandaş ve İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kemal Güney de katıldı. Seminer ile ilgili bilgiler veren Emniyet Müdür Yardımcısı Kemal Güney, Türkiye genelinde aile içi şiddetin artış gösterdiğine değinerek, "Aile içi şiddet konusunda tüm Türkiye'de biliyorsunuz bir artış söz konusuydu. Ancak bu şekilde halkımızın, vatandaşlarımızın, çocukların bilgilendirilmesiyle, bilinçlendirilmesi ile bunun önüne geçebileceğimizi düşündük. Hem psikolojik yönden, hem manevi yönden vatandaşlarımızı bilinçlendirelim istedik ve bu suç oranının az seviyede de olsa düşmesini temin etmek istedik ve bu şekilde bu projeye başladık." dedi.

Semineri veren İl Emniyet Müdürlüğü psikoloğu Burcu Berk, öfkenin bireyin isteğinin engellemesi ile oluştuğunu belirterek, "Bununla birlikte hemen öfkeleniyoruz. Sonra da kişiden kişiye öfke olarak gösteriyoruz. Kimileri dayak seviyelerine kadar götürebiliyor. Öfkenin nedenleri ise kişinin istediğini alamaması, haksız davranış, saygısızlık, engellendiği zaman gibi durumlarda kişi öfkelenir. Öfkelenmek önce öfkelenen kişinin kendine zarar veriyor, sonrasında ise karşısındaki kişiye zarar veriyor. Dolayısıyla her iki tarafta bu öfkeden zararlı çıkıyor." diye konuştu.

Eğitim seminerine katılan vatandaşlar ise seminerin son derece verimli geçtiğimi belirterek, öfke anında neler yapılması gerektiğini öğrendiklerini söyledi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER