ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2014 Cumartesi 13:19

Emlak zengini çiftin hazin sonu

Emlak zengini çiftin hazin sonu

6 yıldır kayıp 4 milyon liralık servete sahip emlak zengini çiftin cesetleri öyle bir yerde bulundu ki...


İznik ilçesinde 6 yıl önce kaybolan ve yaklaşık 4 milyon liralık servete sahip olan çiftin çürümüş cesetlerine ait parçalar, evlerinin bahçesindeki foseptik çukuruna gömülmüş bulundu.

YAŞAYAN OĞLU TUTUKLANDI

İznik ilçesinde 6 yıl önce kaybolan ve cesetlerine ait parçalar, evlerinin bahçesinde fosseptik çukuruna gömülü bulunan çiftin ölümüyle ilgili adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul'da polis ekiplerince gözaltına alınarak İznik'e getirilen yaşlı çiftin oğulları Kenan Öner, İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde verdiği ifadede, suçlamaları reddetti.

İşlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Ahmet Refik ve Emine Öner'den bir süre haber alamayan komşuları, 21 Nisan 2008'de polise haber vermişti. Çift, arama çalışmalarına rağmen bulunamamıştı. İznik Cumhuriyet Başsavcılığı'nca ifadelerine başvurulan çiftin çocukları Zeliha B. ile Kamil Öner, olaydan kardeşleri Kenan Öner'i sorumlu tutmuştu. Kenan Öner ise suçlamayı reddetmişti. Öner, olaydan bir yıl sonra polis tarafından gözaltına alınmış ancak emniyetteki sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı.

Çiftin evinin 500 metrekarelik bahçesinde 2012 Haziran ayında da kazı yapılmış ve hayvan kemikleri bulunmuştu. Kenan Öner'in, önceki yıllarda, annesi ve babasına ait bazı tapu belgelerinde sahtecilik yaptığı gerekçesiyle "evrakta sahtecilik" suçundan hakkında kesinleşmiş 3 yıl 6 ay hapis cezasının bulunduğu, Öner'in bu suçtan 4 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildiği öğrenilmişti.

OLAY

Ahmet Refik ve Emine Öner'den bir süre haber alamayan komşuları, 21 Nisan 2008'de polise haber vermişti. Çift, arama çalışmalarına rağmen bulunamamıştı. İznik Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadelerine başvurulan çiftin çocukları Zeliha B. ile Kamil Öner, olaydan kardeşleri Kenan Öner'i sorumlu tutmuştu. Kenan Öner ise suçlamayı reddetmişti. Öner, olaydan bir yıl sonra polis tarafından gözaltına alınmış ancak emniyetteki sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı. Çiftin evinin 500 metrekarelik bahçesinde 2012'nin haziran ayında da kazı yapılmış ve hayvan kemikleri bulunmuştu.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER