ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Haziran 2014 Pazartesi 18:59

Elektrik kesintileri turizmcileri bıktırdı

Elektrik kesintileri turizmcileri bıktırdı

Side'de bir restoranda bir araya gelen KITUYAD Yönetim Kurulu üyeleri, elektik kesintilerinin bir an önce son bulması çağrısında bulundu.


Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Kızılağaç Turizm Yatırımcıları Derneği(KITUYAD), bölgelerinde sık sık elektrik kesintilerinin Türk turizmine zarar verdiğini bildirdi.

 KUTUYAD Başkanı Ahmet Kolukısa, yaptığı yazılı açıklamada, bölgelerinde sık sık meydana gelen elektrik kesintilerinin turizmcileri zor durumda bıraktığını kaydetti. Ahmet Kolukısa, elektrik kesintilerinde turizmcilerin en önemli sıkıntısının, kesintilerle ilgili karşılarında muhatap bulamama olduğunu ifade etti.

Elektrik kesintilerinin ani gelip gitmeler ile tesislerdeki büyük makine ve ekipmanların elektrik ve elektronik aksamlarında meydana getirdiği tahribatların turizmcileri maddi zarara uğrattığının altını çizen Kolukısa, elektrik kesintileri nedeni ile harcamış olduğumuz yakıt giderlerinden ileri seviyeye yükseldiğini kaydetti. Kolukısa, "Makine ve ekipmanlarımızdaki arızaları da saymıyoruz. Yalnız kesintilerin sıklığı nedeni ile asansörlerde kalan müşterilerin, iletişim anındaki müşterinin internet kesintisinin hesabını veremiyoruz. Her zaman ki gündemlerimizden daha önemli bir gündem ile karşı karşıyayız. En son 2 gün önceki 5,5 saatlik kesinti olayın tuzu biberi olmuştur. İlerleyen dönemde elektrik kesintilerinin faturası tesislerimize müşteri reklamasyon olarak geri dönecek. Maddi kayıplarımız bir tarafa, turizmde en önemli faktör müşteri memnuniyeti. Müşteri memnuniyetsizliğinden dolayı oluşacak kayıp, sadece Kızılağaç Turizm Bölgesi'nin kaybı olmayacak, asıl kaybeden Türk turizmi olacaktır. Yetkililerin bu konudaki hassasiyetlerini bekliyoruz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER