ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Nisan 2013 Pazar 14:22

Elazığ'dan Van'a okul boyamak için geldiler


Van'da 2 yıl önce meydana gelen depremlerde hasar gören Gürpınar ilçesi Ortaköy İlköğretim Okulu, Fırat Üniversitesi öğrencileri tarafından boyandı.
     Depremlerde hasar gören ve İl Özel İdaresinin başlattığı çalışmayla tadilattan geçirilen Ortaköy İlköğretim Okulunun dış görünümünü güzelleştirmek isteyen okul öncesi öğretmeni Seda Gültekin, Fırat Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Araştırma Görevlisi Murat Tuncer'den destek istedi.
     Gültekin'in talebini okul öncesi kulübü öğrencilerine aktaran Tuncer, 20 kişilik gönüllü öğrenci grubuyla okulu boyamak için Van'a geldi.
     Ortaköy'e giderek okulun dış cephesine çizgi film kahramanlarının resimlerini çizen öğrenciler, köylülerin desteği ile 3 gün içinde okulu yepyeni bir görünüme kavuşturdu.
     Araştırma görevlisi Tuncer, öğrencilere okulu sevdirmek amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarını belirterek, köylülerin kendilerini çok iyi ağırladığını söyledi.
     Öğrencilerin okulu daha çok sahiplendiğini ve resimleri koruyacaklarına söz verdiklerini vurgulayan Tuncer, şöyle konuştu:
     "Öğrencilerin okulu sevdikleri zaman eğitime daha çok katılacaklarını düşünüyoruz. Van'daki üniversite öğrencilerinin burayı boyaması ile bizim boyamamız arasında çok fark var. Buraya Elazığ'dan 8 saatlik yolculuktan sonra geldik. Biz gelebiliyorsak buradakilerin de çok daha iyi şeyler yapması lazım.
     Güzel bir proje oldu. Dağ başında bir okulu rengarenk resimlerle doldurduk. Yoldan geçen herkesin dikkatini çekeceğini düşünüyorum. Çok keyifli zaman geçirdik. Buradan giderken bir Van hatırası albümü yapacağız."
     Okul öncesi öğretmeni Gültekin ise depremden sonra okulun hasar gören kısımlarının tadilattan geçirildiğini ifade ederek, desteklerinden dolayı Tuncer ve üniversite öğrencilerine teşekkür etti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER