ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 20:59

Elazığ'da tutukluların yaptığı el işi ürünler sergileniyor

Elazığda tutukluların yaptığı el işi ürünler sergileniyor


Elazığ'da, 3. Geleneksel Elazığ Açık ve E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndaki hükümlü ve tutukluların el işi ürünleri ve resim sergisi açıldı.

Tutukluların yapmış olduğu birbirinden güzel süs eşyaları ve tablolardan oluşan sergi büyük begeni topladı. Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Elazığ E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Elazığ Açık Cezaevi'nde bulunan mahkum ve tutukluların yaptıkları ürünlerin sergilenmesi ve satılması amacıyla düzenlenen sergi Elazığ Kent Müzesi'nde gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen sergiye Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal ve Elazığ Emniyet Müdürü Ayhan Buran ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta bir değerlendirme yapan Elazığ E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mahmut Okumuş, "Açık ceza infaz kurumumuzda Nisan ayında başlayan ve Ağustos ayında biten yağlı boya resim kursunda hocamız ile birlikte bir sergi açtık." dedi.

Açık ve Kapalı E Tipi Ceza İnfaz Kurumu hobi atölyelerinde hükümlü ve tutukluların kendi el emeği göz nuru ile yaptıkları işleri burada sergilediklerini belirten Okumaş,"Burada bakır işlemeleri, boncuk, saat işlemeciliği gibi kendi ürünleri var.Bunları hem sergi amaçlı görücüye çıkardık hem de bu ürünlerin sahiplerine gelir elde etmek amacıyla bu sergiyi açmış bulunuyoruz.Amacımız hükümlüleri yeniden topluma kazandırmak, ailelerine ve milletimize yararlı bireyler haline getirmektir." ifadelerini kullandı.

Açılışı gerçekleştiren Vali Ömer Faruk Koçak ve davetliler sergiyi gezerek eserler hakkında bilgiler aldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER